Meist

Oleme pisike pereettevõte. Kolm põlvkonda, kellest kõige pisemad on inspiratsiooniallikaks, kõige elukogenum kuldsete kätega ning keskmine põlvkond Ballamuu käimalükkavaks jõuks.

Meie peretiimil on ühine nägemus. Me väärtustame aeglase moe põhimõtteid ning pika elueaga kvaliteetseid tooteid. Meie kraesid ja kikilipse saab edasi pärandada järgmisele lapsele ja ehk isegi järgmisele põlvkonnale. Hoolikalt ja armastusega õmmeldud krae ning kikilips võib muutuda ka omamoodi perekonnareliikviaks, mis näeb endiselt suurepärane välja nii 10, 25 kui ka 50 aasta pärast.

Ja meil on tegelikult sellele ka tõestus olemas. See kõik algas rohkem kui 30 aastat tagasi, kui noor rätsep Ann disainis ja õmbles oma esimesed beebimütsid oma kahele tütrele. Kiirkäik 30 aastat edasi ning need mütsikesed näevad jätkuvalt välja justkui uued. Ann’i lapselapsed kannavad neid nüüd praegu. Ann’i lapselapselapsed kannavad neid kunagi tulevikus.

Ka praegu on kõik meie tooted käsitsi valmistanud Ann. Just tema hoolikas töö lisab selle ekstra doosi armastust, et tooted kestaksid mitu põlvkonda. Ann’i kirg ongi tema käsitöö, seda on meie toodetes nii näha kui tunda.

Meie kõigi ühine kirg on aga Ballamuu. Muide, Ballamuu sai loodud, kui meie oma jaht jätkusuutlike, mitte peavoolu, aga siiski taskukohase hinnaga aksessuaaridele jättis meid tühjade kätega. Samal ajal aga komplimentide arv ja küsimused “oh, kust sa need küll ostsid?!” Ann’i loodule aina kasvasid. Me ei pidanudki enam kaugemalt otsima. Ballamuu oli sündinud.

Kõlab veidi klišeelikult, aga nii see just oli. Nüüd ei pea ka teie enam kuskilt kaugemalt teistest eristuvaid aksessuaare otsima. Oleme loonud võimaluse eelistada kodumaiseid väärtustava taaskasutuse põhimõtteil loodud tooteid. Ning nagu meile endale meedib mõelda, et oleme loonud võimaluse üheskoos tekstiilijäätmeid vähendada. Aksessuaar aksessuaari haaval.